Koszty i sposoby dostawy

KOSZTY I SPOSOBY DOSTAWY

1 Terminy realizacji dostaw określone są w zależności od towaru lub usługi i są dostępne na stronie internetowej Sklepu COLORSPOT. Terminy są przybliżone, ich długość może ulec zmianie w zależności od okoliczności niezależnych od Sklepu. W szczególności mogą to być przypadki chwilowego braku towarów na stanach magazynowych producentów, chwilowego braku wersji kolorystycznej produktu, wycofania modelu lub jego wersji kolorystycznej przez producenta towaru.

2 W chwili gdy Klient zamówi towar, który jest niedostępny również u producenta, zostanie poinformowany o tym fakcie mailowo lub telefonicznie, po czym ma prawo zrezygnować z zakupu danego produktu, wymiany na inny lub całkowitej rezygnacji z zamówienia a Sprzedawca ma obowiązek w terminie do 7 dni zwrócić całość wpłaconej kwoty z ten przedmiot wraz z ewentualnymi kosztami przesyłki na wskazane konto bankowe Klienta.

3 Dostawa zamówionych towarów lub usług odbywa poprzez firmy kurierskie, będące stroną trzecią. Firma kurierska ma prawo dostarczenia przesyłki na trzeci dzień roboczy od momentu jej nadania, jednak w większości przypadków przesyłki dostarczane są na drugi dzień roboczy od momentu nadania. Nie dostarczenie przesyłki przez firmę kurierską na drugi dzień roboczy od dnia nadania przesyłki, nie upoważnia Klienta do żądania odszkodowania lub składania reklamacji. W przypadku wybrania dodatkowych płatnych opcji kurierskich (dostawa do godziny 10.00, dostawa do godziny 12.00, dostawa na sobotę między godziną 10.00 a 12.00), firma kurierska ma prawo ich nie zrealizowania bez podawania przyczyny, zarówno przed jak i po przyjęciu dyspozycji. W przypadku nie zrealizowania dodatkowej opcji Klient ma wyłącznie prawo do zwrotu kosztów dodatkowej opcji, bez możliwości żądania odszkodowania lub składania reklamacji.

4 Ceny produktów podane są w złotych polskich i zawierają: koszt obsługi zamówienia, koszt produktu lub usługi, koszt pakowania oraz podatek VAT, o ile w opisie produktu czy usługi nie zaznaczono inaczej. Podane ceny nie zawierają kosztów związanych z dodatkowymi opcjami np. opłata za wysyłkę za pobraniem, dopłaty za wskazane godziny dostarczenia, dopłaty za wysyłkę do wielu różnych adresów i innych.

5 Płatności za zamówienia składane poprzez stronę internetową można dokonać:

  1. a) za pomocą zintegrowanych systemów płatniczych np przelewy24, dotpay
  2. b) przelewem na konto bankowe Sprzedającego przy zamówieniach towarów według wytycznych Klienta na podstawie sporządzonej oferty. Produkty oznaczone są odpowiednią informacją.

6 Przesyłka produktów ograniczona jest do obszaru Rzeczypospolitej Polskiej i odbywa się na adres wskazany przez Klienta w trakcie składania danego Zamówienia.

7 Przesyłka zostanie przygotowana i przesłana po skompletowaniu całego zamówienia z wyjątkiem kiedy jest możliwa dostawa niektórych produktów wcześniej, a Klient z tego tytułu nie będzie ponosił dodatkowych kosztów związanych z dostawą.

8 Kurierzy mają obowiązek wnoszenia przesyłek o wadze nieprzekraczającej 30 kg. Zgodnie z prawem przewozowym kurierzy nie mają obowiązku wniesienia cięższych paczek.

9 W przypadku zmiany kursu EUR względem PLN powyżej 5% od dnia opublikowania cennika, Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany cen.

10 Sklep zastrzega sobie prawo do aktualizacji cen nawet w terminie jednodniowym